Знайомство школярів з підприємствами Чигиринщини

Понеділок, 07 травня 2018.

     В профорієнтаційній роботі зі школярами дуже важливо звернути увагу підростаючого покоління на необхідність врахування вимог сучасного ринку праці при виборі майбутньої професії. Особливої уваги варто практичне ознайомлення школярів з низкою актуальних на ринку праці професій шляхом проведення професіографічних екскурсій на підприємства району. Саме з цією метою в рамках Акції «Випускник-2018» та на виконання плану реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017 – 2020 роки фахівцями Чигиринського районного центру зайнятості організовано та проведено ряд професіографічних екскурсій для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл району.

   6 квітня 2018 року проведено екскурсію для учнівської молоді до одного з приватних підприємців м.Чигирина – Аліни Майбороди, салону краси «ДЕЛЮКС». Учні отримали інформацію про салон, історію його створення, діяльність, умови праці, специфіку роботи та основні вимоги до працівників. Діти мали змогу познайомитися з такими професіями як перукар, манікюрник, косметолог.

    19 квітня 2018 року гостинно зустріла школярів директор Чигиринського районного будинку культури  - Перевізник Світлана Олександрівна. Вона розповіла специфіку та особливості роботи працівників культури, важливі професійні якості, якими необхідно володіти творчому персоналу. Під час екскурсії школярі ознайомилися з особливостями таких професій, як керівник художній, бібліотекар, музикант, костюмер, режисер, звукооператор, машиніст сцени. Учні мали можливість поспілкуватись з працівниками вказаних  професій.

    В ході екскурсії учні відвідали заняття фольклорного колективу «Козачка».

 

 

 

 

     У рамках Акції «Випускник-2018» Чигиринський районний центр зайнятості запросив старшокласників на професіографічну екскурсію до районного сектору Управління ДСНС України в Черкаській області.

   Рятувальники ознайомили учнів із сучасною пожежною технікою, засобами пожежогасіння та розповіли про специфіку роботи пожежника-рятувальника, що сприяло розширенню уявлення школярів про дану професію, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, а також наголосили, що від їх швидкості та злагоджених дій, часто залежить життя людей. 

    Звернено увагу учнів на причини виникнення пожеж, їх запобігання та правила поведінки під час пожежі.

   Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з пожежно-рятувальними автомобілями. Юнаки та дівчата фотографувались поруч з технікою та мали можливість роздивитись костюми, в яких працюють пожежники.

    Учням дуже сподобались екскурсії! Звичайно ж, до остаточного вибору професії ще є час, проте, нехай здійсняться дитячі мрії і кожен знайде собі роботу, про яку він мріє. Вищевказані заходи допомагають формуванню відповідального ставлення до планування професійної кар’єри за рахунок розширення знань про світ професійної праці.