На Чигиринщині стартувала акція «Випускник - 2019»

Середа, 03 жовтня 2018.

   З метою формування у молоді установки на активність самопізнання як основу вибору професії; ознайомлення зі світом професій та особливостями ринку праці, розширення кругозору щодо змісту і вимог професії до людини; ознайомлення з правилами вибору професії Чигиринська районна філія Черкаської обласної служба зайнятості проводить  акцію „Випускник – 2019", яка триватиме з 1 жовтня  по  30 листопада 2018 року.

   Щоб дізнатись очікування та потреби учнів задля вдалого обрання професії , з школярами попередньо було проведено анкетування, яке дало можливість розробити актуальний план заходів.

   В рамках акції учні 8-11 класів матимуть можливість відвідати «Дні відкритих дверей центру зайнятості», «Презентації навчальних закладів», професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи для молоді (змагально-мотиваційні, інтелектуально-ігрові, профорієнтаційні КВН, Брейн-ринги, тощо).

   До організації та проведення даних заходів  залучаються соціальні партнери, а саме : відділ освіти Чигиринської райдержадміністрації, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, навчальні заклади району,  центральна районна бібліотека, бюро правової допомоги, роботодавці та молодіжні громадські організації тощо.

   Розпочато марафон профорієнтаційних заходів із учнівською молоддю Галаганівського НВК І-ІІ ст..

   Діти дізналися про розмаїття професій, як зорієнтуватись у складному їх лабіринті, а також про можливість онлайн пройти безкоштовне тестування на Платформі профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості. За допомогою профорієнтаційних вправ та ігор учні ознайомилися з актуальними професіями на ринку праці, а також отримали корисні поради щодо вибору професії.

   Фахівець з профорієнтації зазначила, що молоді, яка формує свої знання та навики особливо важливо правильно зорієнтуватися в питанні вибору майбутньої професії. Помилковий її вибір може призвести до неможливості найти роботу за спеціальністю, незадоволеності працею,виникнення проблем реалізації власного професійного потенціалу.  А якщо у свій час правильно зорієнтуватися – це гарантія успішної самореалізації в трудовій сфері.

   Активний учасник вищевказаного заходу, директор Чигиринської районної філії – Коршунова Світлана відмітила, що такі заходи орієнтують учнів не тільки на вибір діяльності, а й на  впевненість у завтрашньому дні та професіоналізм, аби прикладенні зусилля щодо професійного вибору дали результат у  майбутньому. Адже, ким би ти не був, яку б професію не вибрав, треба  бути професіоналом і тоді,  неодмінно, знайдеш своє місце на ринку праці!