Адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості

Середа, 23 травня 2018.

       Статтею 166 п.11 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КпАП) передбачена відповідальність за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

            Статтею 166 п.23 КпАП передбачена відповідальність за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

            Суб’єктами адміністративної відповідальності, що передбачена вказаними статтями, є:

            - нотаріуси (як державні, так і приватні);

            - державні виконавці, приватні виконавці (які є державними реєстраторами у випадках визначених законом);

            - державні реєстратори, що перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київською та Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, акредитованими суб’єктами.

            Повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення мають:

            - Міністерство юстиції України за результатами розгляду по суті скарг Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та проведення перевірок державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації (у випадку виявлення порушень, відповідальність за вчинення яких передбачена статтями 166 п.11 та 166 п.23 КпАП);

            - територіальні органи Міністерства юстиції України за результатами розгляду по суті скарг Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (у випадку виявлення порушень, відповідальність за вчинення яких передбачена статтею 166 п.23 КпАП).

            До винних осіб застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

            При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області                              (м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185).

            Комісія розглядає скарги на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав та рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють діяльність у межах Черкаської області.